Психологічна служба гімназії

Сделано на Padlet
Сделано на Padlet

Вітаємо Вас на сторінці психологічної служби.  

2023-2024 н.р.

За підтримки Міністерства освіти і науки України у партнерстві з Фондом Східна Європа, в Україні стартувала інформаційна кампанія #BraveKidsUkraine («Круті в укритті»), спрямована на психологічну підтримку дітей під час повітряних тривог. У межах кампанії відомі особистості з України та з-за кордону висловлюють слова підтримки дітям, які перебувають в укриттях, та пропонують прості психологічні практики для зниження тривожності. 

Проєкт реалізують із супервізією дитячої психологині Світлани Ройз; він рекомендований Міністерством освіти і науки України як такий, що допомагає знизити стрес у дітей і підлітків під час перебування в укритті.

 Круті в укритті

06 лютого 2024 - День безпечного інтернету

    День безпечного Інтернету відбувається щорічно у другий вівторок лютого, цьогоріч (2024 рік) – це 6 лютого. Традиційно День безпечного Інтернету організовується мережею Safer Internet Centres в Європі, за спільною ініціативою Insafe/INHOPE та підтримки Європейської Комісії.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, й наймолодших користувачів. Щобільше, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
Гасло Дня – «Разом для найкращого Інтернету» – закликає всіх приєднатися до цього міжнародного руху, брати в ньому участь і використовувати потенціал Інтернету для об'єднання людей.
З нагоди цього Дня мільйони людей об'єднуються у лютому, щоб сприяти безпечному та позитивному використанню цифрових технологій, особливо серед дітей та молоді. У цей день особлива увага звертається питання онлайн-безпеки, проводяться події та активності по всьому світу, спрямовані на створення безпечного Інтернет-середовища. 
Як завжди, День Безпечного Інтернету спрямований на створення безпечного та кращого Інтернету, де кожен має можливість використовувати технології відповідально, з повагою, критично та креативно. 


До дня прав людини

10 грудня 2021 року у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини
1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства. Також, це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Символом цього дня є червона стрічка. Червона стрічка – символ підтримки людей, протидії дискримінації та суспільної ізоляції людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, надії на майбутнє без СНІДу. Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».


Спробуйте розпізнати, які твердження є міфом, а які - фактом стосовно проблеми насильства.


9 фраз, які треба говорити дітям щодня



До уваги!
📍 Часто прояви насильства асоціюють лише із застосуванням фізичної сили. Однак, воно може мати різні форми та маскуватися під образливі «жарти», постійний контроль, маніпуляції, обмеження або примус людини до певних дій. Законодавство України у сфері протидії домашньому насильству визначає чотири основні форми такого насильства: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне.
❗Варто пам’ятати, що будь-яке насильство, навіть якщо воно не залишає слідів на тілі, є злочином та порушенням прав людини, оскільки може залишити глибокий слід у психіці і психологічному стані.
📞 В Україні працює цілодобова і безкоштовна Гаряча лінія за номером 1547 з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
🙌 Життя без насильства можливе й розпочати його ніколи не пізно. Не мовчіть та не зволікайте зі зверненнями по допомогу.




Щороку 25 листопада світ відзначає

Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок.

Дата була затверджена 17 грудня 1999 року Генеральною асамблеєю ООН. День став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
Також саме сьогодні розпочинається кампанія «16 днів проти насильства», яка має міжнародний характер та була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Доречно зазначити, що Україна приєдналась до проведення вказаної кампанії у 2001 році.
Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства щодо жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період акції охоплює такі важливі дати:
• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.



🔴
Не будьте байдужими, не мовчіть, якщо ви стали свідком такого злочину. 🔴Звертайтесь по допомогу, якщо над вами вчиняються будь які прояви насильства.🚨Будьмо свідомими - зупинимо насильство разом!


Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" стартує!

З 25 листопада до 10 грудня в Україні та в багатьох країнах світу проводиться акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернення уваги всього світу до проблеми насильства у будь-яких його проявах та пошуки способів подолання цього негативного соціального явища. Мова йде не лише про насильство в сім’ї, зокрема жорстоке поводження із дітьми чи жінками, а і про проблему торгівлі людьми.



2022-2023 н.р.
 
Шановні читачі, з метою підвищення рівня обізнаності, розміщуємо матеріали  щодо незадекларованої праці та
ризиків потрапляння до трудового рабства 

«Переваги офіційного працевлаштування»)






Для випускників 2023 року




Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.
Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.
У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
Період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

«16 днів проти насильства»  –  це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.         

 


 16 листопада - день толерантності.

16 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день толерантності,  проголошений статтею 6 Декларації принципів толерантності, для того, щоб піднести громадську свідомість, звернути увагу на небезпеку, приховану в нетерпимості, протидіяти її проявам, сприяти формуванню психології толерантності та вихованню в її дусі.

 Вміння терпимо та з розумінням ставитись до оточуючих - це невід'ємна складова сучасного життя та умова співіснування різних людей в одному суспільстві.

Які  риси притаманні толерантній людині?

 

Чи знаєш ти, як звучить "толерантність" 
на різних мовах світу





Кожен має свої вроджені особливості, але це не привід триматись на відстані від тих, хто на тебе не схожий. Чи не так? 






18 жовтня - День протидії торгівлі людьми


Вправа "Міф чи факт"? Перевір знання. 
Будь у безпеці!

          
         

 10 жовтня  - день психічного  здоров`я. 
                              Піклуємося про себе




2021-2022 н.р.


Мультфільм про захоплюючі історії з життя хлопчика Сашка та його кота Шкоди, які завдяки знанням правил мінної безпеки уникають всіх пасток підступних мін.
Будь обережним!



 Інформаційний комікс для дітей


Як призвичаїтися до життя в іншій країні

Як говорити з дітьми про війну




В часі війни нема сенсу говорити про зняття стресу чи тривоги — під бомбардуванням неможливо бути нетривожним і розслабленим.
🔹 Мобілізація тіла та розуму дають можливість воювати, рятуватись і шукати рішення для супротиву. Але коли наші реакції є надмірними настільки, що стає неможливо далі справлятись, в допомогу стануть техніки саморегуляції, які направлені на стишення надмірно активованої нервової системи.
🔹 з 5 базовими пропонуємо ознайомитись в ілюстраціях, що додаються.
🔹 Ці поради від Анастасія Ніжнік допоможуть вам заспокоїтися, але тут мова не йде про стан релаксації. В умовах бойових дій ми однозначно не повинні бути розслабленими.
🔹 А от заспокоєння може бути потрібним, якщо важливо поспати, а ви не можете заснути. Або треба «зібратись» і далі шукати варіанти рішення проблем, або налаштуватись на бій. Тобто це техніки, які дозволяють опанувати надмірні емоції й зосередити фокус на важливому.
Потурбуйтесь про себе, щоб потурбуватись про інших 💙💛
(переходьте за посиланням)

Хочемо поділитись з вами порадами, як підтримувати дітей у цей непростий час війни.
5 порад батькам від Oleh Romanchuk, дитячого психіатра/психотерапевта, засновника Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї".
(переходьте за посиланням)



 

Пам’ятка для батьків

Стадія «шоку» поступово проходить.
Ми всі уже знаємо, що робити у випадку оголошення повітряної тривоги. У кожного з нас зібрана базова валізка/наплічник/сумка, яку ми беремо із собою переміщаючись в укриття.
Хтось перевіз дітей в максимально безпечне місце…
Хтось створює таке місце вдома…Турбота про емоційний та моральний стан дітей — одне із основних завдань батьків.

1. МІНІМІЗУЙТЕ ПЕРЕГЛЯД НОВИН З ДИТИНОЮ.

В ідеалі, уникайте їх перегляду при дитині. Задля власного спокою можна поставити дедлайн на їх перегляд, уникаючи постійного моніторингу соцмереж.

2. ГОВОРІТЬ З ДИТИНОЮ. БАГАТО. ПОСТІЙНО.

Це прекрасний інструмент, який можна взяти із собою в укриття. Намагайтеся бути максимально чесними та озвучуйте лише правдиві факти або те, в чому дійсно впевнені і у що вірите самі.

3. ДІТИ ПОТРЕБУЮТЬ ТАКТИЛЬНОСТІ.

Іншими словами, намагайтеся обіймати їх якомога частіше.
Для молодших дітей гарно спрацюють пальчикові ігри.
Можна спробувати створити максимальне відчуття безпеки: обійміть дитину; ритмічними, проте не динамічними погойдуваннями рухайтеся вправо-вліво або вперед-назад; можна паралельно з цим погладжувати дитину або намугикувати якусь мелодію.
І не важливо скільки Вашій дитині років: 4 чи 15...

4. НЕ СОРОМТЕСЯ ГОВОРИТИ ЗІ СВОЄЮ ДИТИНОЮ ПРО ВЛАСНІ ПОЧУТТЯ ТА ЕМОЦІЇ.

Ви живі! У Вас є емоції! Ви вчите дитину тому, що проявляти їх - це нормально.

5. ПРИСЛУХАЙТЕСЯ ДО ДІТЕЙ. НАЙЧАСТІШЕ, ВОНИ ТРАНСЛЮЮТЬ ТЕ, ЩО ПЕРЕЖИВАЮТЬ І ВІДЧУВАЮТЬ МИМОВІЛЬНО. ІНКОЛИ, САМІ НЕ РОЗУМІЮЧИ, ЩО З НИМИ ВІДБУВАЄТЬСЯ.

Дуже гарно спрацює повторення за дитиною її ж тверджень. Наприклад: «Ти злишся на … Так?», «Ти боїшся, що …» і т.д.

6. СПОСТЕРІГАЙТЕ ЗА ГРОЮ ДИТИНИ.

Саме в грі дитина проживає те, що свідомо прожити не в змозі. Гра може допомогти зрозуміти те, що дитина не зможе проговорити.

7. НЕ ВТОМЛЮЙТЕСЯ ПОВТОРЮВАТИ ДИТИНІ, ЩО ВИ ПОРУЧ, ЩО ВИ ЇЇ ЗАХИЩАЄТЕ, ТУРБУЄТЕСЯ ПРО НЕЇ, ЩО ВОНА НЕ САМОТНЯ.

Намагайтеся бути в зоні постійного доступу: фізично, по телефону, по відеозв’язку (у випадках, коли доводиться бути окремо).

8. ДОЗВОЛЬТЕ ДИТИНІ БРАТИ ІЗ СОБОЮ ВАЖЛИВУ РІЧ АБО ІГРАШКУ. ЦЕ СТВОРИТЬ ДОДАТКОВЕ ВІДЧУТТЯ БЕЗПЕКИ.

9. НЕ ІГНОРУЙТЕ МОЖЛИВОСТІ СТВОРИТИ СИМВОЛІЧНІ РИТУАЛИ ПЕРЕД СНОМ.

Це може бути, наприклад, розмова на нейтральні або спільні теми або обійми із старшими дітьми. З молодшими дітьми може бути читання або складання казок, обійми та погладжування.

10. ДОЗВОЛЯЙТЕ ДІТЯМ ЗНІМАТИ НАПРУГУ В КОНСТРУКТИВНИЙ СПОСІБ.

Це можуть бути найрізноманітніші ігри та техніки:
- можна рвати або зминати папір;
- гра в «паперові» сніжки;
- можна «боксувати» м’яку подушку;
- запропонуйте крик без крику: просимо дитину спробувати закричати, але без голосу (гучності);
- «стаканчик крику» або «мішечок крику»: можна кричати, але лише направивши цей крик в мішечок або стаканчик;
- ігри з водою (воду можна переливати із ємності в ємність) та піском.

ПАМ‘ЯТАЙТЕ: СПЕРШУ КИСНЕВА МАСКА СОБІ, ПОТІМ - ТИМ, ХТО ПОРУЧ!

💙💛Все буде Україна!
Перша психологічна допомога дитині

 

Як батькам зберегти рівновагу, 
щоб підтримати дитину

   

 Режим очікування. Як зберегти віру у перемогу

Ми не можемо передбачити дату закінчення війни, але ми знаємо, що перемога настане. Ми не можемо впливати на рішення та дії політиків і військових, але ми можемо підтримувати їх своєю вірою. Читайте далі.

✨


Психологічна гігієна для цивільних. Як пережити війну.  

Кілька порад, які допоможуть пережити важкі події війни, знайти ресурси для життя . Загалом, щоб пережити війну, треба жити. Отож, продовжуємо.
Читайте тут.


Шановні читачі! 
Пропонуємо вашій увазі поради від практичного психолога Петецької Л.А.: "Вправи на подолання стресу і тривожності"
(переходьте за посиланням)

Пропонуємо вашій увазі, щотижневу надихаючу цитату. Бажаємо здоров'я та гарного дня!
Друзі! Пропонуємо вашій увазі техніки заземлення. Техніки заземлення допомагають полегшити тривогу та інші інтенсивні емоції. Вони відволікають увагу від думки, спогаду чи переживань та переорієнтовують на поточний момент.
(переходьте за посиланням)

Друзі! Турбуючись про дітей, які страждають від наслідків війни в Україні, Міністерство освіти і науки у співпраці з дитячим психологом підготувало ‼️ серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз».
💛💙Під час військових дій діти є однією з найбільш вразливих категорій і потребують психологічної підтримки. На допомогу батькам та вчителям створено відеоінструкції та інфографіки, які містять рекомендації та практичні поради для батьків, що наразі:
➡️перебувають з дітьми в бомбосховищах та укриттях;
➡️пересуваються в інші міста;
➡️залишаються вдома та чекають на повернення рідних-героїв із зони бойових дій.
Деякі з них Ви вже побачили на сторінці психологічної служби закладу.
💛💙Ці відео – швидка «психологічна» допомога для дітей.

 

 



 

Друзі! Зараз ми всі знаходимось у дуже тяжкому часі, аби знизити рівень стресу та тривожноcті,  пропонуємо вам цікаві та прості вправи по самодопомозі для людей, що пережили травму, мають панічні атаки та високий рівень тривожності ( з посібника самодопомога)
(переходьте за посиланням)

Шановні читачі! 
Пропонуємо вашій увазі поради від практичного психолога Петецької Л.А.: "Як батькам підтримати дитину в укритті?"
(переходьте за посиланням)

або дивіться інфографіку


Про симптоми фантомної сирени. 


Симптом фантомної сирени - це стан, коли у повній тиші ви чуєте сирени, яких насправді нема. Перевіряєте повідомлення, вікно. Здалося. Це сирени вашої тривоги.

Що з цим робити? Читайте далі або дивіться


💙💛💙
Сьогодні настали дуже важкі часи, бо ми стикнулися з новою страшною реальністю. Але найважче дітям, особливо дошкільного та молодшого шкільного віку, які ще не до кінця можуть зрозуміти, що сталося і чому так змінилося їхнє життя. В цей воєнний час замість ігрових майданчиків або світлих затишних класних кімнат українські діти знаходяться в укриттях та бомбосховищах. І це великий стрес не лише для дітей, а й для батьків.
Чим зайняти та як заспокоїти дитину в укритті?
Як забезпечити розвиток навіть в умовах воєнного часу?
Як же допомогти дитині у цій ситуації?
🌻
У тривожну валізу обов’язково заздалегідь покладіть улюблену іграшку, LEGO, розмальовки з олівцями, пластилін тощо.
🌻
Долучайте дитину разом з її друзями до активностей та до комунікації: грайте в настільні ігри, розказуйте один одному історії, складайте розповіді та казки, говоріть про позитивні плани на майбутнє.
🌻
Співайте хором бадьорих пісень, долучаючи до цього й інших людей, які знаходяться поряд з вами.
🌻
Використовуйте тілесні (чи інші) техніки боротьби зі стресом та страхом або просто обійміть та пригорніть дитину, якщо вона занадто стривожена. С.Ройз. Ігри для зняття стресу у дітей.
🌻
Користуйтеся за можливістю гаджетом: можна не просто дивитися мультфільми чи слухати аудіоказки, а й виконувати цікаві пізнавальні завдання та навіть долучатися до online-занять.
🌻
Важливо пам’ятати, що діти - це дзеркало дорослих: якщо ви бачите, що дитина занадто знервована, варто стабілізувати власний емоційний стан! Будьте прикладом та підтримкою для своєї дитини.

Стрес і допомога

Пам`ятка при стресі


Ви – маяки для своїх дітей.

Відчувайте, знайте, домовтеся з собою, що ви є для них джерелом світла підтримки, балансу.

Хороша книжка й читання вголос добрих історій допоможе зараз супроводжувати втомлених – малих і великих. Читайте повільно, розмірено, якщо того потребують зовнішні тривожні звуки – заколисуючи чи підбадьорюючи.

Заохочуйте колективні читання в групах, де ви збираєтеся для безпеки, залучайте голоси дорослих різного віку та старших дітей.

Книжки на вік 3+

Олеся Мамчич. Як правильно ревіти / #вірші, #гумор

Аліна Штефан. Калюжа / #книжка-картинка

Галина Ткачук. Найтихіша книжка / #книжка-картинка

Олеся Мамчич. Ким працюватиме Яся / #ілюстрованевидання, також на вік 6+

Оксана Лущевська. Велет нам програє / #читальня, #1рівень

Оксана Лущевська. 101 маяк / #книжка-картинка

Ольга Купріян. Мамонт / #книжка-картинка

Сергій Лоскот. Жаринка, що стала зорею / #ілюстрованевидання, також на вік 6+

Оксана Давидова. Що всередині? / #книжка-картинка

Анна Третяк. Про трьох відважних лицарів / #книжка-картинка

Настя Музиченко. Сни для канапи / #книжка-картинка

Сашко Дерманський. Арктична пасіка / #читальня, #1рівень, #гумор, #вірші

Книжки на вік 6+

Аліна Штефан. Мармуровий пес / #читальня, #3рівень, #оповідання

Анна Хромова. Космічні агенти проти сирного монстра / #гумор, #комікс, #супергерої, також на вік 9+

Таня Стус. Коники винахідників / #читальня, #3рівень, #оповідання, #серія

Юрій Нікітінський. Міцна дружба Дімона / #гумор, #чаптербук

Мія Марченко. Сором’язливий Сальвадор / #читальня, #3рівень, #оповідання

Ольга Купріян. Боброго ранку! / #гумор, #чаптербук, також на вік 9+

Олександра Дорожовець. Замріяний котик Фаго / #чаптербук

Андрій Кокотюха. Не той хлопчик / #читальня, #3рівень, #оповідання, #детектив

Володимир Арєнєв. Справа про зухвале викрадення пташенят / #читальня, #3рівень, #оповідання,

Книжки на вік 9+

Наталія Бонь. НЛО за селом / #пригоди #чаптербук #повість

Сергій Лоскот. Чубзики / #пригоди #чаптербук #повість

Галина Ткачук. Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака / #гумор #пригоди #чаптербук

Олександра Орлова. Нечуй Невмирущий / #гумор #пригоди #чаптербук

Сергій Лоскот. Таємне завдання капітана Кепа / #гумор #пригоди #чаптербук

Сергій Лоскот. Капітан Кеп і курячі пірати / #гумор #пригоди #чаптербук

Котигорошка. Заплутані казки / #казки #збірка

Олеся Мамчич. Іванна і ванна / #гумор #оповідання #збірка

Жахлива книжка. Збірник страшних історій / #гумор #оповідання #збірка

Ольга Голубєва. Безкінечні казки / #гумор #оповідання #збірка

Анастасія Лавренішина. Віктор_Робот. Щоденник збирача планет / #щоденник #приквел

Серйозні теми радять обмірковувати та обговорювати з дитиною, спостерігати за її реакцією, ставити запитання, вислуховувати думку й надавати підтримку. Ігри та творчі завдання до текстів поглиблять сприйняття і сприятимуть розвитку творчого мислення.

Книжки на складні теми (втрата, агресія, дискримінація) мають докладні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення.

«Сучасні діти живуть у цифрову епоху. Їм часто бракує живих контактів, вони бувають самотніми, дуже чутливими, але водночас не до кінця усвідомлюють власні емоції. Читання разом із дорослими стає для них не тільки розвитком навички, а й психотерапією, тренінгом з емпатії, коли твориться спільний емоційний та ціннісний простір, а герої книжок перетворюються на безпечних провідників у стабільний світ. Дітям цікавіше читати, якщо є з ким обговорювати прочитане. Це одна з форм родинного спілкування», – коментує дитяча та сімейна психологиня, експертка проєкту Світлана Ройз.

Живі письменники. Батькам.

Живі письменники. Батькам. 



 Підтримка поруч. Безкоштовна психологічна допомога. Тисни тут

Підтримуємо психологічний імунітет. Поради фахівців.   Натискайте на покликання і, наводячи на цифри, читайте пояснення.




У воєнний час складно зберігати стабільний психологічний стан, однак важливо пам’ятати, що це нормальні відчуття в таких умовах. Чому так відбувається і якою є психологія воєнного часу, читайте далі.

 

Війна внесла корективи в наше життя, і воно вже зовсім інше, ніж було до війни. Як допомгти дитині у цей непростий, надзвичайно важкий час? Кілька порад від спеціалістів, як допомогти дитині під час збройної агресії. 


Правила поведінки під час евакуацї для дітей 

1. Інформація щодо евакуації повинна бути перевірена на достовірність з надійних джерел державних та місцевих органів влади. Ви маєте бути впевнені, що евакуація не ініційована силами окупанта! Будьте уважні та обережні! Читайте далі...




Шановні читачі! 
Пропонуємо вашій увазі кілька порад, як батькам підтримати дитину в укритті та правила підтримки , якщо родина евакуюється з дитиною. Гарного дня!




Кілька простих, але корисних вправ, щоб подолати стрес.




Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі поради, як запобігти виснаженню і тривозі при інформаційно-психологічній атаці під час війни! 




Пропонуємо вашій увазі, щотижневу надихаючу цитату. Бажаємо здоров'я та гарного дня!






Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі поради, як зберігати спокій та не піддаватися негативним емоціям! Гарного дня!






Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі 25 простих способів для розвитку дрібної моторики!




Пропонуємо вашій увазі, щотижневу надихаючу цитату. Гарного дня!





Шановні читачі! Пропонуємо Вашій увазі правила безпечного інтернет користування.






Шановні читачі! Психологічна служба гімназії пропонує Вам декілька порад, як уникнути погіршення психологічного стану у період пандемії.







Шановні батьки, пропонуємо ознайомитись з абеткою порад, які стануть Вам у нагоді.





Рекомендації «Як допомогти дитині з вибором професії»

Прислухайтеся до порад для надання допомоги Вашим дітям в свідомому виборі професії:

1. Втримайтесь від спокуси бачити своїх дітей продовженням себе. Кожна дитина – унікальна особистість. Вона – не ви. Робота, яку ви вважаєте невимовно нудною або дратуючою, може стати саме тією діяльністю, що припаде до душі вашій дитині. Не відмовляйте дитину обирати певний шлях в житті чи певні інтереси лише тому, що ви не вважаєте їх цікавими.

2.  Розпитайте підлітка про його цілі в житті (та уважно вислухайте).

Зрештою, вибрана нами кар’єра повинна узгоджуватися з глобальними цілями, які ми ставимо собі на майбутнє. Наша робота дуже сильно впливає на наше життя – від місця, де ми знімаємо квартиру, щоб було ближче до офісу і до того, скільки задоволення отримуємо від того, що в тому офісі робимо. Робота впливає на те, скільки ми можемо подорожувати і скільки часу залишиться на наші захоплення.

Тож ось декілька корисних запитань, які допоможуть визначити, що найважливіше для вашого підлітка:

● Скільки років ти плануєш витратити на навчання в коледжі/університеті/проходячи практику?

● У фінансовому плані, як ти уявляєш своє майбутнє? Наскільки важливі гроші для твого майбутнього та твоїх планів робити те, що ти любиш?

● Як ти думаєш, чи міг би ти день за днем виконувати роботу, яка не є для тебе значущою або від якої ти не отримуєш винагороди на більш глибокому рівні?

● Наскільки великою частиною твого життя має бути твоя майбутня робота?

● Чи хочеш ти працювати за професією, що пов’язана із допомогою іншим?

● Що ти полюбляєш робити найбільше за все? Чи можеш ти це монетизувати?

3. Допоможіть дитині розкрити свої здібності та знайти джерело натхнення.

Батьки, які уважно ставляться до інтересів своєї дитини, зазвичай, добре орієнтуються в її інтересах, бажаннях та уміннях.

Сприймайте підлітка таким, яким він є, не вимагаючи величезних досягнень в усіх шкільних предметах.

4. Складіть перелік перспективних професій.

Проаналізуйте із дитиною різні спеціальності стосовно їх затребуваності (не плутати із престижністю) не тільки на даний проміжок часу, а й в перспективі на майбутні 10-20 років. Наприклад, виші зараз у величезних кількостях випускають фахівців, яким буде досить складно працевлаштуватися після отримання диплому. Мова йде про колись престижні економічні та юридичні факультети, які є буквально в кожному інституті чи університеті. Тому спробуйте заглянути в майбутнє.

5. Знайдіть своє коло спілкування та заохочуйте дитину знайти своє.

6. Будьте самі чудовим взірцем.

Ваша дитина спостерігає за кожним вашим кроком, тому намагайтесь показати їй гарний приклад любові до власної роботи.

7. Будьте терплячим та обнадійливим.

Нагадуйте своїй дитині, що пошук роботи мрії – це, частіше за все, тривалий процес самовизначення та експериментів.

Це нормально – змінювати курс, проходячи кар’єрний шлях. Будьте терплячі до своєї дитини під час цих непростих рішень і заохочуйте її продовжувати дізнаватися більше про себе та не припиняти розвиватися і пізнавати нове.

Якщо ж вам здається, що вашого підлітка не цікавит геть нічого, не засмучуйтесь та наберіться терпіння. Період з 15 до 20 років життєво важливий для пізнання самого себе, і, швидше за все, ваша дитина протягом цього часу сформує реальне бачення свого майбутнього. А прямо зараз найкраще, що ви можете зробити, – це заохотити підлітка задуматися над тим, що йому подобається робити, і допомогти йому відточити те, що йому вдається найкраще. А там вже знайдеться і повноцінна кар’єра!

І наостанок, щоб підсумувати, ось чек-лист турботливих батьків:

·        Не наполягати на своєму виборі і дати дитині самій визначитися, що робити.
·        Розповісти, які професії мають гарну перспективу в майбутньому.
·        Пропонувати ті професії, що зацікавлять дитину, а не ті, які підкаже тест або оцінка в журналі.
·        Спонукати її до пошуку мотивуючого кола однодумців.
·        Дати максимум інформації про різні професії.
·        Не змушувати поступати до вишу лише заради диплома: краще витратити пару років на самовизначення, а потім знайти ідеальну професію.

Бажаємо вам успіху!

 

 

 

 

 

 

Список використаних джерел:

1.     https://taslife.com.ua/blog/teenager-job - як допомогти підлітку у виборі професії.

2.     https://khm.dcz.gov.ua/publikaciya/yak-dopomogty-dityam-u-vybori-profesiyi-porady-batkam - як допомогти дітям у виборі професії (поради батькам).

 

 

 

Підготувала:

практичний психолог - Петецька Л.А.













Пропонуємо вашій увазі, щотижневу надихаючу цитату. Гарного дня!








Пропонуємо вашій увазі, щотижневу надихаючу цитату. Гарного дня!








Що робити з булінгом (цькуванням) в початковій школі? Поради батькам

Булінг (цькування) є складною проблемою. І в різному віці ця проблема потребує різних рішень.

Якщо Вашу дитину залякують чи Ваша дитина стала такою, що залякує –  Ви повинні знати як їй допомогти, щоб припинити це.

Захист починається з втручання дорослих. Кожний свідомий дорослий повинен замислитись, коли: дитина здається надзвичайно стурбованою, не хоче ходити до школи, або регулярно скаржиться на головний біль та біль у животі,  якщо у дитини проблеми з агресією чи, здається, їй бракує емпатії.  Треба знати чи є у вашої дитини агресивні друзі?

Булінг (цькування) – це серйозне питання для сучасної молоді, яке вимагає втручання дорослих.

Хоча батьки не можуть захистити своїх дітей від будь-якої небезпеки, яку може представляти життя, існує ціла низка речей, які вони можуть зробити для виховання належних навичок, необхідних для створення та підтримання здорових стосунків та припинення насильства та булінгу.

Одна з найефективніших речей, які дитина може зробити, щоб зупинити прояви булінгу – це сказати дорослому.

Дітям може бути не комфортно про це говорити, вони можуть бути збентежені або перелякані тим, що розмови погіршать проблему – потрібно багато сміливості та довіри, щоб дитина розказала про те, що з неї знущаються.

Обов’язково поцікавтесь деталями знущань: як часто це відбувається та як довго  триває? Чи знає про це вчитель та як реагують інші діти?

Заступіться за свою дитину – повідомте про знущання іншим дорослим у житті дитини (вчителям, тренерам) і працюйте разом, щоб надати дитині підтримку, необхідну йому для розвитку здорових стосунків.

Навчіть дитину бути напористим – не агресивним. Дослідження показують, що використання агресії для боротьби з агресією, як правило, погіршує проблему. Навчіть дитину, як відстоювати себе, репетируючи фрази та слова типу: «СТОП!» поки вони не прозвучать впевнено.

Запевнити дитину, що відійти та повідомити про знущання – це найкраще, що слід зробити.

Надзвичайно важливо, щоб батьки створили середовище, яке сприяє розвитку позитивних дружніх стосунків та зменшенню негативних взаємодій.

Подумайте про те, щоб записати свою дитину на різні заходи в школу та поза нею, щоб вона могла відчути багато різних дружніх стосунків.

Встановіть зв’язки з іншими батьками, щоб можна було контролювати взаємодію дітей з однолітками.

Діти, над якими знущаються, часто мають низьку самооцінку. Знайдіть заняття, які їм подобаються, щоб вони могли почати відчувати себе добре.


 

Список використаних джерел:

1.             https://pntl.edu.vn.ua/index.php/osvitnii-protses/tips-for-parents/109-bulinh-porady-batkam-uchyteliam-ta-ditiam - що таке булінг (цькування) та його причини.

2.             http://knowledge.org.ua/uk/shho-robiti-z-bulingom-v-pochatkovij-shkoli-poradi-batkam/ - що робити з булінгом (цькування) в початковій школі? Поради батькам

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала: практичний психолог

Петецька Л.А.




Пропонуємо вашій увазі, щотижневу надихаючу цитату. Гарного дня!





Громадська організація "Психічне здоров`я"

❗Якщо Ви почуваєтесь психологічно зле і потребуєте підтримки
❗Якщо Вам не вистачає інформації і Ви не розумієте, куди звертатися: до психолога чи психіатра
Ви можете отримати інфо консультацію
Для цього необхідно:
🟠 заповнити коротку заявку на консультацію
🟠 отримати смс/імейл і визначити зручний час для консультації
🟠 підготувати питання і взяти слухавку у визначений час
Підбірка місць, де можна безкоштовно отримати психологічну допомогу онлайн:
👉 Платформа з безкоштовними консультаціями психологів
👉 Гаряча лінія з профілактики суїцидів
👉 Гаряча лінія професійної підтримки "Стоп паніка" безкоштовний багатоканальний номер: 0800 501892
👉 можеш звернутися і до нас.

Для цього необхідно заповнити заявку і з тобі зателефонує спеціаліст
*Ти можеш допомогти
Зроби репост, щоб кожен зміг отримати допомогу вчасно

Разом ми зможемо допомогти

Сторінка громадської організації на ФБ


Діти на карантині. Поради для батьків.

Як мотивувати дитину до навчання під час карантину?

Читайте тут


Як уникнути стресу - кілька дієвих порад фахівців. 

Читайте тут



До уваги батьків!

Як подолати стрес разом із дитиною – онлайн-курс для батьків
Дитячий фонд ООН UNICEF і Всеукраїнський громадський центр “Волонтер” розробили онлайн-курс для батьків “Долаємо стреси разом”. 
Навчання доступне за цим посиланням.

“Цей курс допоможе вам краще розуміти себе та свою дитину й бути ефективними в подоланні стресів, реагуючи на ситуації, що їх спричиняють, конструктивно, – зазначено в описі.Під час навчання ви дізнаєтесь:
як краще впоратися зі стресом, не втрачаючи ресурсів;
- як допомогти впоратися зі стресом своїм дітям;
- як встановлювати правила у вихованні дитини з повагою та любов’ю й говорити зі своїми дітьми мовою любові.

Як сформувати адекватну самооцінку у дитини?

Самооцінка дітей напряму залежить від того, яке середовище їх оточує та

як спілкуються з ними найближчі люди, адже їхній думці малеча довіряє,

яка власне і формує дитяче уявлення про себе.

До Вашої уваги 15 найбільш дієвих стратегій поведінки, які допоможуть

сформувати у дитини адекватну самооцінку.

Читайте тут.

Кілька порад, які допоможуть сформувати здорову самооцінку


Стрес!? Як його подолати?


Стрес —  нормальна реакція на події зовнішнього світу і ми відчуваємо його кожного дня. Стрес – це стимул, комплекс тілесних реакцій, що активізують наш організм на подолання. Проте як він вплине на нас – позитивним чином чи катастрофічним- обираємо тільки ми.

Закриття шкіл, хворі друзі чи рідні, ізоляція вдома – ці та інші фактори можуть спричинити відчуття тривоги і стресу у дітей під час пандемії коронавірусу (COVID-19). Ми не можемо вберегти дитину від стрес-факторів (може і не потрібно?),  але ми можемо навчити дитину справлятися зі стресовою ситуацію, тим самим роблячи цінний внесок в її майбутнє.

Існує багато методів миттєвого зняття стресу. Вони спрямовані саме на подолання тілесних симптомів – заспокоєння та нормалізація дихання, серцевого ритму, концентрація уваги.Серед найефективніших – глибоке дихання, спокійна музика, переключення на інші справи  та спілкування. Це корисні, але тимчасові міри.  Важливо допомогти сформувати психологічну стійкість дитини (стресостійкість).

Ось кілька порад, що допоможуть на шляху до стресостійкості:

Зрозумій проблему. Розуміти себе – цінне вміння. Формулювання проблеми — важлива частина у її вирішенні.Будьте в курсі того, що саме турбує вашу дитину, які ситуації для неї є стресовими. Ви самі, або за допомогою психолога, можете проаналізувати ці ситуації та знайти можливу, більш глобальну причину стресу.
Управляйте емоціями. Негативні емоції – норма, вони виникають у всіх. Але необхідно навчитися давати раду своїм емоціям і почуттям у будь-якій ситуації вчасно і правильно виражати їх.Створіть тривожну коробку, куди дитина буде записувати та складати негативні емоції та ситуації, що їх викликали. Такий ритуал допоможе залишити погане у коробці, а не у голові, залишившитільки корисний досвід.
Самостійність. Поки ми усіма можливими способами оберігаємо дитину, та пропонуємо їй готові рішення, вона почувається захищенною, знає що може розраховувати на підтримку та поміч. Але є тонка межа між допомогою та формуванням, так званої, навченої безпорадності. Цей термін означає стан, коли людина не робить спроб до поліпшення свого стану (не намагається уникнути негативних стимулів або отримати позитивні), хоча має таку можливість. Навчена безпорадність —  результат несамостійності дитини, що залишиться і в  дорослому житті. Вивчена безпорадність – синонім неконтрольованості життя.  Ми знаємо що тривога – це страх перед невідомим майбутнім і саме відсутність відчуття контролю породжує такий страх. 
Творчість. Подолання стандартних ситуацій нестандартими методами формують несвідоме відчуття впевненості в своїх можливостях та знижують страх перед майбутнім, особливо притаманний тривожним дітям. Є така вправа – придумувати нестандартні способи використання звичних речей, або незвичне, навіть фантастичне, вирішення простої ситуації.

Мисліть позитивно, вчиться цьому самі і вчіть свої дітей. 


Вправи для боротьби зі стресом, що підійдуть для кожного…





Скажемо «Ні!» насильству


В Україні за минулий рік органи та установи, що протидіють домашньому насильству зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім'ї
, з них 2 756 — від дітей.

Ви маєте здогадки, що дорога вам людина зіткнулася із жорстоким поводженням? Тривожними ознаками можуть бути:

 Приниження із боку партнера/-ки в присутності інших

Постійні вибачення за поведінку партнера/-ки

Надмірні ревнощі партнера/-ки, від яких знайома вам людина страждає

Знайома вам людина перестала проводити час з друзями та родиною

Постійне занепокоєння, що якісь її/його дії можуть засмутити партнера/-ку

Зміни у поведінці, почуття пригніченості та тривожності

Незрозумілі сліди чи травми на тілі

. 

Жорстоке поводження нерозривно пов'язане із владою та контролем, отже, один із найважливіших способів допомогти людині, яка перебуває у стосунках з кривдником, – подумати, як ви можете допомогти їй вирішувати за себе. Крім цього, можна підтримати їх такими способами:

 

Визнайте, що вона чи він перебувають у дуже складній та лячній ситуації, вислуховуйте та підтримуйте.

Дайте їм зрозуміти, що агресія партнера – не їхня провина. Запевніть, що вона чи він не самотні, і що їм є до кого звернутися за допомогою та підтримкою. Їй чи йому може бути складно говорити про випадки насильства. Скажіть, що до вас можна звертатися за допомогою у будь-який момент, коли це знадобиться. Можливо, більш за все їй чи йому потрібен хтось, хто повірить та вислухає їх.

Не судіть.

Поважайте рішення вашого друга чи родича. Людина може знаходити безліч причин зберігати відносини із кривдником. Можливо, вони багато разів залишатимуть кривдника і знов повертатимуться до нього. Не критикуйте її чи його рішення, не намагайтеся викликати почуття провини. У цей час вона чи він ще більше потребуватимуть вашої підтримки.

Якщо він чи вона розірвали деструктивні стосунки, продовжуйте підтримувати їх.

Ваші близькі все одно можуть почуватися засмученими і самотніми, коли ці відносини розірвано. Йому чи їй потрібен час, щоб пережити сум розставання, і ваша підтримка в цей час особливо багато важить для них.

Заохочуйте проводити час не тільки з партнером, але й із друзями та родичами.

Підтримка надзвичайно важлива, і що більше вона чи він відчуватимуть підтримку людей, які їм небайдужі, тим простіше їм буде зробити те, що потрібно для того, щоб забути партнера, який кривдив їх, та залишатися у безпеці. Пам'ятайте, що ви можете зателефонувати на гарячу лінію, щоб одержати інформацію про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.

Допоможіть розробити план безпеки. Заохочуйте отримати кваліфіковану допомогу.

Знайдіть місцеву установу, що займається проблемою сімейного насильства, яка надає консультування. Якщо вона чи він мають піти до поліції, суду чи адвоката, запропонуйте супроводжувати їх задля моральної підтримки.

Пам'ятайте, що ви не можете "врятувати".

Хоча вам, можливо, тяжко дивитися на те, як близька вам людина страждає, зрештою, саме вона чи він повинні приймати рішення щодо того, що їм робити. Важливо, щоб ви підтримували її чи його незалежно від прийнятого ними рішення, і допомогли знайти спосіб жити у безпеці та мирі.

Куди звертатися у випадку домашнього насильства?

102 ― Національна поліція України;
15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;
116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»;
772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча гаряча лінія;
мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;
денні центри UNFPA;
@police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.

                                                                                        За матеріалами сайту "Розірви коло"


Телефони «гарячих ліній», за якими ви, діти, можете отримати психологічну підтримку в разі, якщо потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами.

✅Національна дитяча гаряча лінія:
0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)
116111 (безкоштовно з мобільних)
✅Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47
✅Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123
До уваги! Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ випустило чат-бот «Кіберпес».
У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу. А також можна знайти інформацію про те:
🔹що таке «кібербулінг» та як він проявляється;
🔹як визначити контент, що містить кібербулінг;
🔹що робити, якщо вас кібербулять;
🔹як видалити матеріали, що містять кібербулінг;
🔹як попередити кібербулінг;
🔹як не бути кібербулером.


Ніхто не знає які проблеми зустрінуть нас завтра, але вже сьогодні треба знати, хто готовий прийти на допомогу!

 


Як навчити дитину правильно захищати себе.

 Шановні батьки. До уваги  - кілька порад спеціалістів про те, як допомогти дитині мирним шаляхом озв`язати конфлікт і навчитися демнструвати власні емоції . Переходьте за покликанням


Телефон, за яким можна отримати
безоплатну правову допомогу


Час для гри . Мислимо логічно

Переходьте за посиланням







 Кілька фраз, 
які допоможуть вам бути поряд з дитиною

Сделано на Padlet



Знайомтеся!!! 




Про безпеку дітей в Інтернеті під час карантину



Кілька порад для батьків...



Про серйозні речі розповідаємо просто

Коронавірус, карантин та самоізоляція – це наша реальність сьогодні. Дітям варто розповісти, що таке цей вірус та як з ним боротися. Такий постер допоможе пояснити простою мовою  важливість дотримання правил особистої гігієни, карантину та обмеження контактів.







Дитяча національна гаряча лінія. 
Дивимося відеоролик!


До вашої уваги, батьки!

Як допомогти дитині адаптуватися до школи. Поради психолога.

Матеріали до теми "Протидія булінгу"



Немає коментарів:

Дописати коментар